Nu är vi igång och denna första vecka är fylld av olika aktiviteter! Vi hoppas att våra elever, era ungdomar får en intensiv, härlig och rolig skolstart. Vår erfarenhet är att eleverna lyckas ännu bättre då vi i skolan jobbar tillsammans med er

Läs mer

Föräldrakväll åk 1

Nu är vi igång och denna första vecka är fylld av olika aktiviteter! Vi hoppas att våra elever, era ungdomar får en intensiv, härlig och rolig skolstart.
Vår erfarenhet är att eleverna lyckas ännu bättre då vi i skolan jobbar tillsammans med er föräldrar/vårdnadshavare och för att bygga vidare och utveckla samarbetet bjuder vi nu in till en föräldrakväll för alla vårdnadshavare till eleverna i årskurs 1 onsdag 5:e september.

18.00 – 18.30  Bjuder vi på kaffe i Café Arena, Voxnadalens gymnasium
18.30 – 20.00  Klassvisa träffar med respektive mentorer (se inbjudan)

Varmt välkomna!